4m  

 

 

    

     Adolf  Jedlička se narodil 4. dubna 1910 v Hrádku u Rokycan. Členem turistického oddílu se stal v roce 1953 ve Stříbře, kde v tomto roce oddíl vznikl. Nepatřil mezi zakládající členy, ale pro jeho aktivní činnost byl již v r.1954 nejen členem výboru oddílu, ale i členem okresního výboru Svazu turistiky ČSTV ve Stříbře. V roce 1961 se s rodinou přestěhoval ze Stříbra do Tachova. Tam sice oddíl turistiky od r. 1957 existoval, ale v podstatě nepracoval. Adolf Jedlička nejdříve našel partu zájemců o turistiku. Byli to lidé ze Státní banky československé, kde pracoval. Postupně získával další příznivce o turistiku. V r. 1963 již můžeme mluvit o oživení tachovského oddílu. Hned na to se stal předsedou Tachovského odboru. V té době byl také místopředsedou OV ST ČSTV Tachov. Odbor v šedesátých a sedmdesátých letech měl sice jen kolem čtyřiceti dospělých členů, přesto v něm bylo šest vodáků a navíc čtyři oddíly TOM. Pod vedením Adolfa Jedličky odbor získal jako první v okrese titul „Vzorný oddíl 3. stupně“. Titul v roce 1978 obhájil a získal titul „Vzorný oddíl 2. stupně“.

    Důsledně vedl administrativní agendu obsahující přehled o akcích, účast jednotlivých členů na turistických akcích a brigádách, počet nachozených kilometrů jednotlivých členů i plnění různých odznaků.

     Za svou aktivní turistickou činnost získal ocenění cvičitele 3. stupně, 3. výkonnostní třídu bez časového omezení, bronzový odznak „Turista ČR“, v roce1975 obdržel vyznamenání 3. stupně za zásluhy v ČSTV a v roce1980 vyznamenání 2. stupně.

     Ze zdravotních důvodů v roce 1978 odešel z funkcí. Jeho největší zásluha byla, že znovu obnovil a zaktivizoval turistiku na Tachovsku, především přímo v Tachově. Zemřel 6. května 1992 v Tachově.

 

Uveden do Síně slávy české turistiky Plzeňského kraje dne 4.2.2012

 

 

>>  Zpět na seznam  <<